Prvi hrvatski wakeboard kup „Zrće Open“ @ Zrće, Novalja

Subota, 20 Lipanj, 2009

Dana 20. lipnja na ski liftu Pag održati će se prvi stop cable wakeboard kupa Hrvatske „Zrće Open“.

Po prvi puta u povijesti ovog sporta u Hrvatskoj se održava kup koji će se sastojati od tri natjecanja. Prvo nam slijedi na Pagu 20. lipnja „Zrće Open“, sljedeće će biti u Crikvenici 30. kolovoza. „Prventstvo Hrvatske u wakeboardu iza glisera“, a finale cijelog natjecanja završiti će se sa „Cro Board“ prvenstvom Hrvatske i Slovenije u cable wakeboardingu, u Puntu 12. rujna.

Hrvatski Wakeboard Tour je serija od dva takmičenja na liftu i jednog iza glisera, sa ciljem promocije wakeboarda, poglavito u Hrvatskoj i Sloveniji.

Vozači (rideri) svih nacionalnosti su pozvani sudjelovati na prva dva takmičenja, dok je treće – Cro Board, Hrvatsko i Slovensko Prvenstvo i kao takvo rezervirano samo za nastup Hrvata i Slovenaca. Svi vozači (rideri) koji sudjeluju na pojedinačnim takmičenjima osvojit će nagrade dana, a „Zrće Open“ boduje se i za CWWC ranking list by IWSF – međunarodnu wakeboard ranking listu. Hrvati i Slovenci će također za nastupe na svim takmičenjima osvojiti bodove za nacionalnu ranking listu, te vrijedne nagrade za Tour Overall.